Hakkımızda

Hakkımızda

" Hayatı kuşatan radyo mottosuyla

Marmara Bölgesi içerisinde daha çok Tematik içerikler yayınlayan Mesaj FM, 1993 yılında Kocaeli ilimizin Gebze ilçesinde yayın Hayatına başlamıştır. Bölgesel yayın Yapan istasyon alanında uzman programcılardan oluşan kadrosuyla

Haber, kültür-sanat, sağlık ve çocuk programlarının yanında dini ve edebi sohbetler, ilahi, sır, tasavvuf, tarih, türkü ve yasam alanlarında canlı programlar hazırlıyor. Marmara bölgesinde karasal yayınlarını sürdüren Mesai FM tüm Türkiye'ye hatta dünyaya internet üzerinden de açılmaktadır. Merkez çalışmaya başladığı günden bu yana yukarıda belirttiğimiz geniş bir program çeşitliliği taşımaktadır. Bu kadar geniş bir konu zenginliğine Yönelik hizmetler sunmak beraberinde hem teknolojik alt yapı hem de kalifiye eleman ihtiyacını beraberinde getirir.İslam’ın doğusundan günümüze kadar geçen süreçte İslam aleminin geçirdiği önemli evreler, sıkıntılar yıkımlar ve gösterdiği büyük basariler sohbetlerde ayrıntılı olarak irdelenmekte ve ibret alınması gereken noktalar vurgulanmaktadır. Asri saadet döneminde Müslümanların yasadıkları duygu ve düşünce dünyası, yardımlaşmalar birlik ve beraberliği ve sahabe efendilerimizin örnek davranışları örnek hikâyelerle dinleyicilerine aktarılmaktadır. Bencilliğin yıkıcı sonuçlara yol açacağı, ayet ve hadislerle desteklenerek açıklanmaktadır. İslam’ın dostluk ve kardeşlik dini olduğu sohbetlerin ve canlı yayınların ana temasıdır.Sanat ve edebiyat sohbetleri dinleyicilerine doyumsuz saatler yasatmakta ve bir radyonun aktarabileceklerinin ötesinde bir kültür hazinesinin kapılarını aralatmaktadır. Amacı İslam ahlakıyla yetişmiş nesiller yetiştirmek olan bir anlayışın temsilcisi olan frekans bu temel amaç çerçevesinde yayınlar yapmaktadır. Halk arasında yeşil pop olarak da bilinen müzik türü ile Halk müziğimizin essiz türküleriyle programlara ayrı bir ahenk katılmaktadır. Dinleyicilerinin dini konularda merak ettiği mevzular ve sorular Kur'an ve sünnet ışığında açıklanmaktadır.

Gerek radyolarınızdan gerek mobil cihazlarınızdan yahut bilgisayarınızdan istediğiniz zaman Mesaj FM canlı yayınlarındaki dini sohbetlerine ulaşabilir, bilmediğiniz konularda bilgi sahibi olabilirisiniz.Kafanıza takılan sorularla ve dinimizin iman ve inanç esaslarıyla ilgili kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz. Geleneksel kültürün hili değiştiği ve popüler kültüre yenik düştüğü cografyalarda inançsızlığa karşı büyük bir mücadelenin adidir bu istasyon. Uzaman katılımcılarla ve usta programcılarla gerçekleştirilen yayınlar sayesinde sektörde dini İslami radyolar alanında adından söz ettirmeyi başaran frekans yükselen grafiğini devam ettirmektedir. "Hayati Kuşatan Radyo" sloganıyla hayata dair her şeyi ele almakta ve incelediği konuları titizlikle dinleyicilerine aktarmaktadır.