24 Ocak 2019
İletişim Tavsiye Et
HABERLER
ABD Başkanı Donald Trump'a kostümlü protesto
06-08-2018 08:43 - 42 Okunma


ABD Başkanı Donald Trump'a kostümlü protesto

Damızlık Kızın Öyküsü adlı dizinin kostümlerini giyen bir grup ABD Başkanı Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence'in göçmen politikasını protesto etti.

1/16

Amerikan yapımı The Handmaid's Tale (Damızlık Kızın Öyküsü) adlı dizinin kostümlerini giyen bir grup gösterici, New York'taki Alexander Hamilton Customs House'nin önünde toplandı.

2/16

ABD’nin Washington şehrinde toplanan yüzlerce kadın, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in ABD İç Güvenlik Bakanlığı Konferansı’ndaki konuşmasından önce Bowling Green 4/5 Metro İstasyonu’nda toplandı.

3/16

Buradan Alexander Hamilton Customs House’a yürüyen kadınlar, ünlü distopik dizi The Handmaid’s Tale’deki damızlık karakterleri gibi kırmızı pelerin ve beyaz başlık giyerek eylem yaptı.

4/16

Gösteriye katılan kadınlar hükümetin kadın ve göçmen politikalarına karşı çıkmak için bu şekilde bir eylem yaptıklarını söyledi.

5/16

Gösterinin organizatörlerinden Susan Taylor, yaptığı basın açıklamasında “Donald Trump ve Mike Pence, The Handmaid’s Tale’in model toplumundaki Hıristyan faşist teokratlar gibi davranıyorlar.

6/16

Kadınların kendi iradesi dışında çocuk sahibi olmasını istiyorlar, göçmen çocukları annelerinden ayırıyorlar ve LGBTQ bireyleri cezalandırıyorlar” ifadelerini kullandı.

CANLI DİNLE
 
Tüm hakları saklıdır.
2014 ® Mesaj FM
Yazılım : Networkbil.net
Multimedia
KAYITLAR
PROGRAM TANITIMLARI
SOKAK RÖPORTAJLARI
Yayın Akışı
Bugünün Yayın Akışı
Haftalık Yayın Akışı
Kurumsal
Hakkımızda
Programlar
Programcılar
Ziyaretçi Defteri
İletişim